Podnikatelia majú účet, s ktorým sa nemusia obmedzovať

Živnostník či menšia firma mesačne zaplatí z účtu desiatky a neraz aj stovky platieb. Ideálne je, ak majú bankový účet bez zbytočných poplatkov.

V najväčšej banke na Slovensku – v Slovenskej sporiteľni nájdu podnikatelia bankový účet, pri ktorom za bezhotovostné príkazy neplatia a ešte k nemu majú zadarmo najčastejšie využívané služby. A navyše živnostníci, firmy a poľnohospodári za takýto účet počas prvého roka svojho podnikania neplatia.

Bankovanie bez obmedzení

Neustály prístup k finančným prostriedkom na podnikateľských účtoch od Slovenskej sporiteľne 24 hodín denne umožňuje elektronické bankovníctvo a platobné karty. Elektronické výpisy, ktoré si dokáže vyhotoviť každý sám, sú daňovo uznateľné doklady. "Podnikateľom sme dali k dispozícii pohodlný spôsob riadenia firemných financií, s ktorým sa netreba obmedzovať najmä pri platení cez internetbanking. Pomáha im tiež v komfortnejšom manažovaní biznisu. Napríklad tým, že ak účet aktívne využívajú, môžu získať podnikateľský úver rýchlejšie a jednoduchšie," uviedol Peter Janovíček, vedúci oddelenia depozitných produktov Slovenskej sporiteľne.

Optimálne riešenie sa dá ľahko vypočítať

Aký účet sa komu vyplatí viac? Zistiť, či je cenovo výhodnejší Podnikateľský účet alebo Podnikateľský účet Plus, umožňuje špeciálna internetová kalkulačka na www.slsp.sk. Stačí označiť služby, ktoré sa budú k účtu bežne využívať a predpokladaný počet platieb za mesiac. S Podnikateľským účtom Plus je v cene účtu mesačne aj 10 hotovostných vkladov. Za Podnikateľský účet v Slovenskej sporiteľni sa neplatí, ak jeho priemerný mesačný zostatok dosiahne 10 tisíc eur.

Zaujal vás tento článok? Viac informácií na www.slsp.sk alebo na linke Sporotel 0850 111 888.

Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Centrálny register účtov – otázky a odpovede

Čo je centrálny register účtov, ktoré údaje sa do neho zapisujú a aké povinnosti majú banky? Odpovede na tieto a aj iné otázky nájdete v našom článku.

Centrálny register účtov od 1. 5. 2022

Čo je centrálny register účtov a ktoré údaje sa do neho zapisujú? Komu môžu byť zapísané údaje poskytnuté a aké sankcie hrozia za porušenie povinností?

Porovnanie podnikateľských účtov v roku 2022

Stručný prehľad toho, aké služby a za akú cenu ponúkajú banky podnikateľom pri bankových účtoch a zdôraznenie základných odlišností, výhod a nevýhod.

Centrálny register účtov: kedy sa zriadi a čo v ňom bude?

Parlament schválil zákon, ktorý upravuje práva a povinnosti súvisiace s prevádzkou registra účtov. Aké údaje budú banky nahlasovať a ako dlho k nim budú mať oprávnené orgány prístup?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky