Hoci patria kúpele Sklené Teplice medzi najstaršie na Slovensku, viac ako dvadsať rokov doslova živorili. Veci sa však pohli vďaka zanietenosti jednej ženy.
Kúpele Sklené Teplice boli po privatizácii v 90-tych rokoch minulého storočia v dezolátnom stave. Do schátralých budov sa dlhé roky neinvestovalo. Počas socializmu neboli samostatným štátnym podnikom, raz patrili pod Sliač, inokedy pod Dudince. Okrem výnimočnej horúcej vody, ktorá tu štedro vyteká z mnohých prameňov, vlastne nemali čo ponúknuť. Cesta k úspechu bola dlhá a ťažká. Radikálny prelom nastal, až keď sa väčšinovým majiteľom akciovej spoločnosti stal Ján Kamenický a vedenie kúpeľov odovzdal zamestnankyni Slavomíre Blahušiakovej.
Žena z praxe zbiera ocenenia
Slavomíra Blahušiaková riadi chod kúpeľov Sklené Teplice iba 6 rokov. Za ten čas sa jej však podarilo vytiahnuť ich z červených čísel k prosperite. Dokázala zanedbané malé kúpele oživiť a obsadiť kúpeľnými hosťami. Prišla s mnohými nápadmi a väčšinu z nich sa jej podarilo uskutočniť.
Funkciu riaditeľky jej majiteľ kúpeľov ponúkol až po niekoľkých rokoch, keď svoje kvality dokázala ako vedúca stravovania a prevádzkarka. V roku 2017 získala pre kúpele ocenenie v ankete Slovenský Goodwill v kategórii Tradícia a o rok na to sa stala aj Slovenkou roka . Tisícky ľudí dali svoj hlas tejto žene, aby ocenili jej manažérske schopnosti a ľudský prístup.
My sme sa za ňou vybrali s kamerou priamo do Sklených Teplíc, aby sme videli, ako sa tímu pod jej vedením podarilo obnoviť stáročnú tradíciu kúpeľov a vdýchnuť im v 21. storočí nový život.
V nasledujúcom videu sa dozviete, čo všetko museli vymyslieť a urobiť, aby do poloprázdnych kúpeľov prilákali hostí. Prečo získali ocenenie za udržiavanie tradícií, ale aj to, prečo práve táto žena dokázala uspieť tam, kde sa to mnohým nepodarilo.