Študentská podnikateľská cena 2014

Dňa 27.11.2014 sa konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže Študentská podnikateľská cena 2014. Tohtoročným víťazom je študent, ktorý sa zaoberá využívaním virtuálnej reality v stavebníctve.

Čo je Študentská podnikateľská cena

Študentská podnikateľská cena je súťaž, ktorej cieľom je podporovať študentov v tom aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať. Hlavnou úlohou súťaže je ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas štúdia a zároveň sa vzdelávať a získavať nové vedomosti a zručnosti.

Do súťaže Študentská podnikateľská cena 2014 sa mohli prihlásiť študenti dennej alebo externej formy štúdia na niektorej z fakúlt vysokých škôl na Slovensku, ktorí spĺňali nasledovné podmienky:

  • Študent musí byť vo veku 18 až 35 rokov,
  • Študent musí byť majiteľom alebo spolumajiteľom spoločnosti a zároveň pôsobiť v exekutíve spoločnosti,
  • Študent musí byť občanom SR.

Finalisti Študentskej podnikateľskej ceny 2014

Odborná komisia vybrala z 54 prihlásených 5 top finalistov súťaže, ktorí boli pozvaní na stretnutie s predstaviteľmi podnikateľských organizácií, ako aj so zástupcami vyhlasovateľa projektu. Medzi top finalistov Študentskej podnikateľskej ceny 2014 patrili:

  1. Milan Fencik, localhost, s.r.o.
  2. Pavol Kaleja, www.vizualizacky.sk
  3. Nikoleta Kocichová, SIMPLE CHOICE s.r.o.
  4. Tomáš Ondrejka, P&T corp,s.r.o.
  5. Róbert Schochmann, Anima Technika s. r. o (poznámka redakcie: Róber je absolútnym víťazom Študentskej podnikateľskej ceny 2013)

Fotogaléria z odovdávania cien Študentskej podnikateľskej ceny 2014

Absolútnym víťazom a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž Global Student Entrepreneur Award sa stal Pavol Kaleja, ktorý zároveň získal Cenu MasterCard za inovácie. Pavol je doktorandom na Stavebnej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. So svojim tímom sa venuje projekcii pozemných stavieb, designovaniu interiérov, rozpočtovaniu stavieb a v neposlednom rade aj inovatívnym prístupom využívania virtuálnej reality v stavebníctve.  Vyvíjajú nástroj na dizajnovanie interiérov pre širokú verejnosť. Tento nástroj umožní naskenovanie existujúceho interiéru (obývačka, spálňa, zasadačka atď.) a jeho následné prekonvertovanie do virtuálnej reality, kde používateľ upravuje (designuje) tento interiér pridávaním objektov (gauč, postel, stolička atď.), mazaním objektov, presúvaním objektov a úpravou vlastností objektov (farba, materiál a pod.). Výstupom z tohto nástroja sú realistické vizualizácie nového návrhu interiéru, rozpočet nového návrhu interiéru a teda aj zoznam použitých nových objektov (názov, predajca, adresa najbližšieho predajcu, cena a pod.).

 

Cenu JCI - Slovakia za originálne podnikateľské riešenie získal Róbert Schochmann zo spoločnosti Anima Technika,s.r.o.. Jedným z produktov spoločnosti je AnimaKit - je unikátna modulárna robotická stavebnica určená na tvorbu a vývoj systémov v robotike a automatizácií. Možnosti využitia stavebnice AnimaKit sú nespočetné. AnimaKit je vhodný pre "Do It Yourself" projekty ako napríklad ovládanie automatickej závlahy alebo vytvorenie inteligentnej domácnosti. K riadiacemu počítaču AnimaController dodáva spoločnosť moduly, ktoré premenia AnimaController na robotického pavúka, segway alebo autíčko.  Takéto roboty sa veľmi vhodné ako prostriedok výučby a výskumu v oblasti robotiky a programovania.

 

Cenu Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR za najzaujímavejší podnikateľský nápad získala Nikoleta Kocichová zo spoločnosti SIMPLE CHOICE s.r.o. Firma vznikla spojením internetového obchodu a kamennej požičovňe. Postupne sa vypracovala na firmu zaoberajúcu sa šitím šiat na mieru.

Videovizitky ďalších finalistov Študentskej podnikateľskej ceny 2014

 

Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2024 sa blíži: ako sa zapojiť?

Na finalistov čakajú atraktívne ceny. Aké sú podmienky, kde a dokedy sa registrovať a čo finalisti získajú?

Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: zaujali inovácie v oblasti technológií, zdravotníctva aj obuvi

Meno Mladého inovatívneho podnikateľa roku 2022 je známe. Čím zaujal víťaz a aké ďalšie nápady sa dostali do finále?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky