Finančná správa zakázala už viac ako 130 webov ponúkajúcich nelegálny hazard

Kontrolu nelegálneho hazardu na internete vykonáva finančná správa od júla 2017 na základe novely zákona o hazardných hrách. Za túto dobu zakázala už viac ako 133 webstránok a ich počet sa neustále zvyšuje.

Finančná správa sa venuje on-line hazardu aktívne od júla 2017

Pozornosť na oblasť on-line hazardu upriamila finančná správa na základe novely zákona o hazardných hrách, ktorá upravila podmienky dozoru nad poskytovaním internetových hazardných hier. Od júla 2017 jej tak pribudla nová kompetencia. Prvou úlohou bolo vyhľadať webové stránky, prostredníctvom ktorých sa poskytujú hazardné hry v rozpore so zákonom.

Už 76 stránok ponúkajúcich nelegálny hazard skončilo

Finančná správa zakročila už voči 221 webovým sídlam so zakázanou ponukou. S výzvou na ukončenie nelegálnej činnosti oslovila všetky dotknuté spoločnosti. Subjekty majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili, pričom 76 z nich na základe výzvy tak urobilo. Štyri subjekty prestali prevádzkovať službu ešte pred jej zaslaním. Ak vyzvané subjekty nelegálnu činnosť neukončia, dostanú sa na zoznam zakázaných webových sídiel. V zozname zakázaných webových sídiel je momentálne 133 stránok.

Súd na základe žiadosti finančnej správy vydal už 8 príkazov na zamedzenie vykonania platobnej operácie v prospech účtov nelegálnych prevádzkovateľov a 40 príkazov na zamedzenie prístupu k webovému sídlu s nelegálnym obsahom. Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500 000 eur.

Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Čo si (ne)priniesť z Turecka, Tuniska či Egypta? Pozor na suveníry z dovolenky

Niektoré suveníry sú vyrobené z ohrozených druhov rastlín a živočíchov. Za nelegálny dovoz hrozí nielen pokuta, ale aj odňatie slobody. Obchodníkom, s akým tovarom sa radšej vyhnúť?

Platba daní a správnych poplatkov kartou: postup

Cez portál finančnej správy možno uhrádzať dane aj správne poplatky kartou. Aké sú možnosti platby a ako postupovať?

Správne poplatky finančnej správe od 1.4.2024

Od 1.4.2024 sa okrem iných mení aj výška správnych poplatkov za vybrané služby poskytované Finančnou správou SR. O koľko stúpnu a ako ich uhrádzať?

Štátna aplikácia ePeňaženka: na čo slúži a čo ponúka zákazníkom?

Na overovanie pravosti pokladničných dokladov možno využívať novú aplikáciu finančnej správy ePeňaženka. Pre používateľov má aj praktický zmysel.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky