JIC STARCUBE akcelerátor hľadá nádejné slovenské startupy!

JIC STARCUBE akcelerátor hľadá nádejné slovenské startupy!
Michal Ondruš

Milovník kníh a hier so slovíčkami. Často lieta v oblakoch. Tam sa totiž rodia tie najlepšie nápady. Snaží sa vidieť veci inak, preto založil PR agentúru First media, v ktorej aktívne pôsobí. Verí, že univerzálny recept na úspech neexistuje, preto hľadá nové možnosti a cesty. Má rád voľnosť, dôslednosť a férovy prístup.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Je jedno či máš len skvelý prvotný nápad, rýchle rastúci startup, alebo už zavedenú technologickú firmu. Ak máš čo ukázať svetu, prihlás sa do najdlhšie pôsobiaceho českého akcelerátora JIC STARCUBE!

Sila tvojho podnikateľského nápadu sa nemeria podľa tvojho doterajšieho úspechu. Stačí byť inovatívny a na svet sa pozerať otvorenými očami. Či už je to inteligentná samolepka na kľúče, ktorá ti v mobile ihneď prezradí, kde sa tvoje zapatrošené kľúče nachádzajú, alebo aplikácia, ktorá využíva varovanie pred nebezpečnými prírodnými živlami priamo od NASA. K týmto nápadom môžeš pripojiť aj svoj vlastný. Čas máš len do 7.8.2016. Preto sa rozhýb a naštartuj svoju kariéru!

JIC STARCUBE pomohol premeniť "crazy" vankúš na pomoc pre postihnutých

Do akcelerátora JIC STARCUBE sa od roku 2010 zapojilo viac ako 72 startupov. Viaceré z nich sa úspešne etablovali na trhu a ich služby využívajú tisícky ľudí. Úspešným príkladom je mobilná aplikácia a náramok Braci za ktorým stojí jordánsky inžinier Abdullah Lababidi. Ten v roku 2012 chcel raz a navždy vyriešiť problém s ranným vstávaním a tak vytvoril „Dancing Pillow“. Pípajúci, blikajúci a vibrujúci vankúš, ktorý donúti každého vyliezť z postele. Novinka sa stala okamžite úspešnou, ale ani Abullah Lababidi si vtedy neuvedomil, že táto technológia môže pomáhať ďaleko širšej skupine ľudí. Kombinácia vibrácií a svetla totiž môže hlásiť nielen čas vstávania, ale aj požiarny alarm, domáci zvonček, alebo plač dieťaťa. Túto službu tak môžu využívať najmä sluchovo postihnutí ľudia, ktorí majú k dispozícii mobilnú aplikáciu a inteligentný náramok. Tie ich upozorňujú na dôležité zvuky okolia. Z pôvodného „crazy“ vankúša sa tak stala praktická pomoc pre postihnutých ľudí, ktorí túto službu ocenia. Výnimočnosť nápadu dokazuje aj fakt, že si tento startup, ktorý skončil na JIC STARCUBE akcelerátore ne treťom mieste všimli aj britské noviny The Guardian.

GINA software vyrástla aj vďaka JIC STARCUBE

Premenu prvotného nápadu na užitočnú službu, ktorá vie zachrániť ľudské životy zažil aj podnikateľský nápad pod názvom GINA software. „Na začiatku sme mali nápad na študentský projekt. Vďaka JIC STARCUBE sme rozbehli firmu a dnes máme 20 zamestnancov. Našu technológiu používajú súkromné firmy či dokonca aj OSN. GINA Software pomáha zachraňovať životy v Juhomoravskom kraji, na Haiti i v Japonsku,“ konštatuje Zbyněk Pouliček. Pôvodný mapový software určený pre turistický ruch totiž zmenili na mapovú aplikáciu umožňujúcu navigáciu a komunikáciu medzi tímami v terénu. Na jednotnej mape vidia svoju aktuálnu polohu a získavajú informácie o prejazdnosti trasy, ktoré im umožňuje skrátiť čas dojazdu. Cenné minúty tak môžu rozhodovať o ľudských životoch. Prínos tohto softvéru pre spoločnosť dokumentuje aj odporúčanie od Billa Gatesa, ale najmä používanie po celom svete.

Prečo sa prihlásiť do JIC STARCUBE?

Tohtoročnými témami medzinárodného akcelerátoru JIC STARCUBE je analýza big data, inteligentné riešenia pre domácnosti, mestá a kancelárie, kyberbezpečnosť, a senzory. Prihlásiť sa môžu projekty, ktoré zastrešujú minimálne dvaja ľudia a mali by inovatívne kombinovať vlastný softvér s hardvérom.

Vybrané tímy prechádzajú trojmesačným intenzívnym programom, ktorý je nabitý novými poznatkami, viacerými workshopmi, stretávaním sa s mentormi a taktiež napojením na globálne technologické spoločnosti. Ak tvoj nádejný startup potrebuje ešte doladiť, môžeš získať výhody a finančnú podporu na testovanie a tvorbu prototypu. Samozrejmosťou sú právne a daňové služby, marketing, ale i zaplatenie cestového a ubytovania. Jednoducho získaš všetko to, čo potrebuješ na rozvoj a naštartovanie tvojho nápadu do praxe s možnosťou sa presadiť a navždy zmeniť svoj život!.

JIC STARCUBE v číslach

  • 200 technologických firiem už získalo podporu od JIC STARCUBE
  • 72 startupov rozbehol JIC STARCUBE akcelerátor od roku 2010
  • 77 firiem pod patronátom JIC STARCUBE
  • 319 uzatvorených spoluprác medzi vedcami a firmami prostredníctvom JIC STARCUBE
Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Michal Ondruš
Michal Ondruš

Milovník kníh a hier so slovíčkami. Často lieta v oblakoch. Tam sa totiž rodia tie najlepšie nápady. Snaží sa vidieť veci inak, preto založil PR agentúru First media, v ktorej aktívne pôsobí. Verí, že univerzálny recept na úspech neexistuje, preto hľadá nové možnosti a cesty. Má rád voľnosť, dôslednosť a férovy prístup.


Inovovať vo firmách pomáhajú univerzity: ako využiť ich výskumný potenciál?

Ako môžu podnikatelia spolupracovať so slovenskými univerzitami, čo všetko môžu získať a ako postupovať v prípade záujmu? Súhrn základných informácií.

Podpora startupov v praxi: skúsenosti podnikateľov

Pomoc s biznis plánom či marketingom, ale aj prezentácia v zahraničí. Čo priniesla iniciatíva Startup Sharks podnikateľom, ktorí sa do nej zapojili a ako takáto podpora funguje v praxi?

Grantový program She’s Next: financie a poradenstvo pre podnikateľky

Druhý ročník grantového programu Visa She's Next podporí mikro, malé a stredné firmy vlastnené ženami. Ako sa zapojiť a aké sú podmienky?

Podpora literárnych prekladov a propagácie kníh: EÚ rozdelí 5 miliónov eur

Európska Komisia zverejnila výzvu na šírenie európskych literárnych diel na rok 2024. Kto a dokedy môže o financie žiadať a aké sú podmienky?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky