Slovak Business Agency vysiela šesť vybraných slovenských start-upov do San Francisca na technologickú konferenciu TechCrunch Disrupt. Podujatie sa uskutoční budúci týždeň a prinesie start-upom jedinečnú príležitosť napredovať prostredníctvom nadviazania zahraničných kontaktov.
Na TechCrunch Disrupt čaká slovenské startupy Startup Battlefield, Hackathon, a startup village
SBA ponúka start-uperom možnosť zúčastniť sa jednej z najočakávanejších technologických podujatí roka vďaka programu Startup Sharks. Konferencia TechCrunch Disrupt je akýmsi malým „festivalom“ pre start-upy, ktorý ponúka bohatý program. Okrem vystúpení speakrov, uvádza aj tzv. „Startup Battlefield“, čo je súťaž, do ktorej je vybraných 30 start-upov. Tie vystúpia pred porotou a budú bojovať o víťazný „cup“ a šek na 50 000 USD. Pod slovom „boj“ si treba predstaviť prezentáciu start-upu pred tisícovým publikom a online pozorovateľmi. Zaujímavým sprievodným podujatím je tiež „Hackathon“, v rámci ktorého tímy vývíjajú produkt za 24 hodín. Okrem prednášok na aktuálne témy z oblasti technológií sa účastníci môžu zoznámiť s projektami, ktoré budú prezentované v start-upových stánkoch v tzv. „startup village“.
Slovensko budú reprezentovať Diagnose.me, Edocu, Skillandia, Wakesapp.com, Kickresume a Ecocapsule
Zo Slovenska pôjde do San Francisca skúsiť šťastie 6 start-upov, ktoré vybrala komisia programu Startup Sharks. Medzi vybranými je napríklad start-up Diagnose.me, ktorý pacientom sprostredkováva zdravotnícke služby a odbornú medicínsku konzultáciu od špecialistov z celého sveta. Ďalším projektovým tímom je tím Edocu, ktorý sa zaoberá efektívnou archiváciou prác, termínov, vizuálnych podkladov, faktúr a iných. Medzi vybranými nechýba tiež Skillandia - platforma, ktorá slúži na zdieľanie vedomostí, skúseností a poznatkov yužiteľná napríklad medzi zamestnancami. V San Franciscu sa predstaví aj mobilná aplikácia na posielanie a prijímanie upomienok Wakesapp.com. Šesticu uzatvára jedinečný online nástroj pre tvorbu atraktívnych životopisov Kickresume a energeticky nezávislý dom poháňaný slnečnou a veternou energiou - Ecocapsule.
Keďže takáto príležitosť neprichádza každý deň, je dôležité sa na podujatie perfektne pripraviť a vyťažiť z neho maximum. O prípravách na TechCrunch Disrupt, ale aj o plánoch do budúcnosti sme sa pozhovárali so zakladateľmi Diagnose.me a Kickresume. .
Aká je Vaša hlavná motivácia zúčastniť konferenice TechCrunch Disrupt v San Franciscu?
Martin Kolesár, Diagnose.me: Po úspešnom štarte Diagnose.me v Európe a zvyšku sveta sa v najbližšej dobe plánujeme viac sústrediť na americký trh. Radi by sme nadviazali kontakty a spolupráce s firmami a influencermi, ktorí pôsobia v USA v oblasti zdravotníctva.
Peter Ďuriš, Kickresume: TechCrunch je už sám o sebe v technologickom svete pojem, takže sa veľmi tešíme, že sa zúčatníme tohto podujatia. Chystáme nové a zaujimavé veci, ktoré ponúkneme zákazníkom, respektíve ich predstavíme priamo na podujatí. Veríme, že máme zaujímavý produkt, zakazníkov a dokonca aj revenue, čím by sme chceli zaujať lokálne médiá. Okrem toho sa naskytuje veľa možností spoznať zaujímavých ľudí, podnikateľov alebo investorov. Bolo by odvážne tvrdiť, že ideme hľadať investíciu. Naším cieľom skôr bude zaujať a nájsť kontakty, z ktorých neskôr môže vyrásť partnerstvo alebo investícia.
Ako prebieha Vaša príprava na TechCrunch Disrupt?
Martin Kolesár, Diagnose.me: Naším cieľom je hlavne hľadať a oslovovať potenciálnych partnerov pre expanziu v USA. Americké zdravotníctvo je obrovský trh, ale zároveň odlišný od európskeho. Po úspešnom štarte v USA tam plánujeme zriadiť aj samostatnú pobočku.
Peter Ďuriš, Kickresume: Budeme mať svoj stánok v „startup village“, takže budeme mať priamy prístup ku väčšine návštevníkov. Očakávame veľa feedbacku a zaujímavých ľudí. Okrem toho sa však plánujeme stretnúť s viacerými mentormi, ktorých sme stretli v talianskom akcelerátore. Uvidíme ako to všetko postíhame, keďže máme iba jeden a pol voľného dňa pred podujatím.
Aké je súčasné štádium projektu, ktorý plánujete prezentovať na podujatí?
Martin Kolesár: Diagnose.me je dobre fungujúca služba, overená stovkami zákazníkov z celého sveta. Prekvapivo, veľká časť z nich využíva Diagnose.me opakovane. Teraz však prichádza kľúčový okamih - chceme vyraznejšie rásť na zahraničných trhoch, rozšíriť ponuku o súvisiace služby a začať sa orientovať na B2B segment, v ktorom už máme aj prvé dohody o spolupráci.
Peter Ďuriš: Náš nástroj na tvorbu životopisov Kickresume je momentálne v beta verzii. Máme prvých platiacich zákazníkov, optimalizujeme onboarding a platobný proces. Vychytávame používateľnosť, respektíve celé UX. V septembri prídeme s novým rozhraním, dizajnom a funkcionalitou. Na október máme pripravenú lokalizáciu do šiestich až ôsmich jazykov. Pripravujeme aj spoluprácu so zahraničným partnerom, ktorá nám prinesie viac používateľov a otvorí nové trhy.
Pôsobíte už v súčasnosti na zahraničných trhoch? Ak áno, môžete prezradiť na akých a aká stratégia vstupu na zahraničný trh sa Vám osvedčila?
Martin Kolesár: Diagnose.me je služba je otvorená pre celý svet, okrem USA a Kanady. Dôvodom je odlišná regulácia v týchto krajinách, čo je však problém, ktorý vieme vyriešiť. Máme spokojných klientov z viac ako 30 krajín z celého sveta a začínajú sa nám osvedčovať partnerstvá s firmami, ktoré už v oblasti zdravia pôsobia. Preto sa na tieto partnerstvá chceme viac zamerať.
Peter Ďuriš: Kickresume používajú ľudia takmer z celého sveta. Do dnešného dňa si u nás vytvorili viac ako 300 000 životopisov. Čísla sú to zaujímavé, no čo sa globálneho trhu týka, musíme ich zvýšiť, a to podstatne. Momentálne máme hlavne používateľov z USA, Indie, Indonézie, Egypta a Európskej únie. Pri vstupe na zahraničný trh sa nám osvedčil hlavne content marketing a využívame aj sociálne siete, no plánujeme vyskúšať aj menej tradičné nástroje.
Zvučná, vo svete známe konferencia TechCrunch Disrupt poskytuje jedinečné možnosti start-upom z celého sveta. Po účasti na tomto unikátnom „festivale“ stúpa počet zákazníkov u nejedného zúčastneného start-upu. Je ideálnym miestom pre vybudovanie pozitívnych kontaktov prostredníctvom priamej prezentácie projektov. Za podpory programu Startup Sharks realizovaného Slovak Business Agency sa slovenské start-upy budú prezentovať na svetovej udalosti a možno práve toto podujatie posunie o podstatný krok vpred aspoň jedného zo šiestich vybraných. Z Podnikajte.sk držíme palce a želáme veľa úspechov v San Franciscu!