Speechly rozumie požiadavkám zákazníkov zadaných hlasom, unikátnosť tak dodáva aj e-shopom

Rozumieť prirodzenému ľudskému jazyku je pre robota zložité. S riešením prišiel startup Speechly, ktorého technológiu dnes využívajú mnohé veľké spoločnosti.

V snahe dosiahnuť, aby automatické, strojom vykonávané procesy boli „ľudskejšie“, chcú mnohé spoločnosti vytvoriť hlasové nahrávky podobné tým ľudským a nájsť lepšie spôsoby spracovania prirodzeného jazyka. Priekopníkom v tomto smere je spoločnosť Apple, ktorá vytvorila hlasového pomocníka Siri. Vo Fínsku zasa vznikol startup Speechly, ktorý bol založený vo viere, že hlas bude po dotyku ďalším spôsobom interakcie s elektronikou. Jeho zakladatelia Hannes Heikinheimo a Otto Söderlund sa podieľali aj na vytváraní Siri. Vtedy si Hannes uvedomil, že základné technológie, ktoré umožňujú moderné hlasové používateľské rozhrania, konečne dosiahli úroveň, keď je možné vytvoriť niečo jedinečné. Dvojica sa preto rozhodla založiť vlastnú firmu a vytvoriť novú, dokonalejšiu technológiu.

Speechly rozumie prirodzenému jazyku ľudí a ich požiadavkám, pomáha aj vývojárom

Platforma je postavená na myšlienke, že súčasní hlasoví asistenti nerozumejú zložitému a komplexnému ľudskému jazyku. Softvér Speechly využíva rozpoznávanie reči a porozumenie prirodzenému jazyku na preklenutie rozdielu medzi verbálne zadanou požiadavkou človeka a úlohami, ktoré má aplikácia alebo web vykonať.

Speechly sa od spoločností, ktoré sa taktiež zaoberajú hlasovými technológiami, odlišuje tým, že vytvára nástroje pre vývojárov. Tie im umožňujú zlepšovať používateľské prostredie ich aplikácií pridaním hlasových funkcií.

Ceny za tieto hlasové služby závisia od veľkosti vývojárskeho tímu a množstva hlasových údajov odoslaných do API rozhrania platformy Speechly. Užívatelia môžu začať s minimálnymi nákladmi, ak využívajú bezplatnú alebo vývojársku úroveň. Pre komerčné projekty spoločnosť odporúča profesionálnu úroveň. Náklady pre podnikateľov sa pohybujú okolo 2 000 až 10 000 dolárov (približne 1 700 až 8 800 eur) mesačne.

Speechly využívajú mnohé veľké spoločnosti, úspech má aj v zdravotníctve či v e-commerce

Technológia Speechly sa už používa v elektronickom obchode, virtuálnej realite, médiách, zdravotníctve, priemyselných službách a je možné ju použiť v akomkoľvek priemysle alebo na akejkoľvek platforme. Napríklad v e-shopoch je vďaka Speechly možné vyhľadávať produkty jednoduchšie. Počítaču či smartfónu stačí povedať, po čom zákazník túži, pričom názov oblečenia, topánok či elektroniky nemusí zadávať písomne.

Inovatívnu technológiu od fínskych vývojárov už využíva viacero významných klientov. Jeden z popredných amerických poskytovateľov chladiarenských skladov ju používa na zvýšenie efektivity zamestnancov. Ďalším príkladom je európsky maloobchodný predajca, ktorý vytvoril úspešnú hlasovú aplikáciu na nakupovanie potravín.

Konverzačný technologický startup Speechly vyzbieral pomocou anjelských investorov v roku 2019 na svoj projekt 2 milióny eur. Financie firma využila na ďalší vývoj a rozšírenie hlasovej technológie Speechly aj do ďalších krajín. Tím firmy sa tiež zväčšil o niekoľko stoviek vývojárov, ktorí spolupracujú na nových produktoch a službách.

Zdroje: speechly.com, techcrunch.com, voicebot.ai, startup.info

Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podnikanie študentov: inšpiratívne nápady z celého sveta

Kreativita, talent, nadšenie a vízia – to všetko vedia aj študenti využiť, aby svoj nápad premenili na úspešný biznis, často ešte pred dosiahnutím plnoletosti. Ukážka inšpiratívnych príkladov.

Netradičné ubytovanie v Česku, Poľsku, Rakúsku a Maďarsku

Rozprávková dedinka, pobyt v „skale“ či vo vínnom sude. Čím lákajú turistov podnikatelia v okolitých krajinách?

Atrakcie (nielen) pre deti: inšpiratívne biznis nápady zamerané na rodiny

Odpoveď na otázku „Kam na výlet s deťmi?“ ponúkajú viacerí podnikatelia. Inšpiratívne príklady zo Slovenska, Česka či Rakúska ako ukážka toho, že kreativite sa v biznise medze nekladú.

Zážitkové ubytovanie na Slovensku ako dovolenkový biznis

Podnikatelia zákazníkom ponúkajú netradičné ubytovanie na Slovensku so zážitkom. Spanie na úľoch, v lietadle, mongolskej jurte či Draculovom apartmáne – čím lákajú hostí?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky