Inovatívny nápad – umelá inteligencia pomáha so starostlivosťou o rastliny

Spoločnosť Bloomcatch pomáha milovníkom prírody s rozpoznávaním a pestovaním rastlín, a to vďaka presnej identifikácii a odbornému poradenstvu, ktoré získajú pár kliknutiami.

Idea, z ktorej neskôr vznikla spoločnosť BloomCatch, sa zrodila počas rodinnej túry – milovník prírody Ray Magee bol jedného dňa na výlete so svojou manželkou a deťmi a spoločne skúmali a hádali, čo za stromy či kvety vidia. Vtedy mu napadlo vytvoriť aplikáciu na identifikáciu rastlín. Vďaka svojmu vzdelaniu v oblasti počítačových vied a manažmentu uviedol na trh softvér BloomCatch, ktorý používa umelú inteligenciu na pomoc pri pestovaní rastlín. Skúsenosti čerpal aj z desaťročnej práce na Ministerstve poľnohospodárstva v USA.

Aká je to rastlina a ako ju udržať pri živote? Zodpovie aplikácia

Ray Magee chcel vytvoriť takú aplikáciu, ktorá by presne rozpoznala jednotlivé druhy rastlín. Jeho firma BloomCatch zapojila do aplikácie umelú inteligenciu a zároveň ju prepojila s tímom odborníkov, aby aplikácia mohla používateľom poskytnúť potrebné informácie nielen o pôvode kvetiny, ale aj o tom, ako sa o ňu treba starať, aby sa jej darilo. Cieľom spoločnosti je teda pomôcť používateľom rýchlo identifikovať miestne rastliny a zároveň im jednoduchým stlačením tlačidla poskytnúť prístup k záhradníckym informáciám.

Technológia BloomCatch je harmonickým spojením človeka a stroja. Aplikácia využíva strojové učenie na svoje neustále zdokonaľovanie sa a na inštrukcie k presnejšej identifikácii rastlín.

Práca s aplikáciou je jednoduchá. Používateľ môže pomocou smartfónu urobiť fotografiu určitého stromu či kvetu. Vďaka kombinácii softvéru na rozpoznávanie obrazu a poznatkov miestnych odborníkov na rastliny následne aplikácia identifikuje, čo vidí, a na základe toho zobrazí fakty o danej rastline. Používateľ tak môže získať mnoho užitočných informácií, ako pestovať svoju rastlinu, alebo si len spestriť prechádzku s rodinou v prírode.

Aplikácia BloomCatch buduje komunitu milovníkov prírody

Za mesačné predplatné získajú používatelia prístup k rozsiahlej databáze a neobmedzenému počtu otázok a odpovedí od miestnych odborníkov na rastliny, ktoré sa v databáze nachádzajú. Členské im taktiež umožňuje pripojiť sa ku komunite miestnych záhradných predajcov, milovníkov rastlín, spolkov zaoberajúcich sa rastlinami, ekologických skupín a ďalších jednotlivcov, ktorí zdieľajú vášeň pre prírodu.

Aplikácia spája ľudí s miestnymi pestovateľskými škôlkami, kde môžu nakupovať rastliny a podporovať tak menšie lokálne firmy.

BloomCatch podporuje aj charity, ktoré zodpovedajú jej základným hodnotám, a to vášni k prírode a životnému prostrediu. Spoločnosť uzavrela partnerstvo s miestnymi neziskovými organizáciami, ako sú napríklad Washingtonská záhrada pre mládež a nezisková organizácia City Blossoms. Na ich podporu venuje 10 % z každého zarobeného dolára.

Zdroje: bloomcatch.com, kickstarter.com, finance.yahoo.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


ChatGPT-4o a iné nástroje AI: využitie vo firme očami odborníka

Čo podnikateľom ponúka nová verzia ChatGPT, ako AI môžu využiť marketéri či personalisti, aj na čo myslieť ohľadom bezpečnosti, priblížil expert na umelú inteligenciu Jan Tyl.

Regulácia umelej inteligencie v EÚ: aké budú pravidlá?

Na regulácii používania umelej inteligencie sa inštitúcie EÚ zhodli a jej schválenie sa blíži do „finále“. Čo to bude v praxi znamenať pre podnikateľov na Slovensku?

Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Umelá inteligencia v marketingu: ako ju využiť?

Nové technológie menia nákupné správanie zákazníkov, prispôsobiť sa tomu musia aj firmy a marketéri. S čím vie pomôcť umelá inteligencia v reklamných nástrojoch?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky