Inovatívny nápad – umelá inteligencia pomáha so starostlivosťou o rastliny

Spoločnosť Bloomcatch pomáha milovníkom prírody s rozpoznávaním a pestovaním rastlín, a to vďaka presnej identifikácii a odbornému poradenstvu, ktoré získajú pár kliknutiami.

Idea, z ktorej neskôr vznikla spoločnosť BloomCatch, sa zrodila počas rodinnej túry – milovník prírody Ray Magee bol jedného dňa na výlete so svojou manželkou a deťmi a spoločne skúmali a hádali, čo za stromy či kvety vidia. Vtedy mu napadlo vytvoriť aplikáciu na identifikáciu rastlín. Vďaka svojmu vzdelaniu v oblasti počítačových vied a manažmentu uviedol na trh softvér BloomCatch, ktorý používa umelú inteligenciu na pomoc pri pestovaní rastlín. Skúsenosti čerpal aj z desaťročnej práce na Ministerstve poľnohospodárstva v USA.

Aká je to rastlina a ako ju udržať pri živote? Zodpovie aplikácia

Ray Magee chcel vytvoriť takú aplikáciu, ktorá by presne rozpoznala jednotlivé druhy rastlín. Jeho firma BloomCatch zapojila do aplikácie umelú inteligenciu a zároveň ju prepojila s tímom odborníkov, aby aplikácia mohla používateľom poskytnúť potrebné informácie nielen o pôvode kvetiny, ale aj o tom, ako sa o ňu treba starať, aby sa jej darilo. Cieľom spoločnosti je teda pomôcť používateľom rýchlo identifikovať miestne rastliny a zároveň im jednoduchým stlačením tlačidla poskytnúť prístup k záhradníckym informáciám.

Technológia BloomCatch je harmonickým spojením človeka a stroja. Aplikácia využíva strojové učenie na svoje neustále zdokonaľovanie sa a na inštrukcie k presnejšej identifikácii rastlín.

Práca s aplikáciou je jednoduchá. Používateľ môže pomocou smartfónu urobiť fotografiu určitého stromu či kvetu. Vďaka kombinácii softvéru na rozpoznávanie obrazu a poznatkov miestnych odborníkov na rastliny následne aplikácia identifikuje, čo vidí, a na základe toho zobrazí fakty o danej rastline. Používateľ tak môže získať mnoho užitočných informácií, ako pestovať svoju rastlinu, alebo si len spestriť prechádzku s rodinou v prírode.

Aplikácia BloomCatch buduje komunitu milovníkov prírody

Za mesačné predplatné získajú používatelia prístup k rozsiahlej databáze a neobmedzenému počtu otázok a odpovedí od miestnych odborníkov na rastliny, ktoré sa v databáze nachádzajú. Členské im taktiež umožňuje pripojiť sa ku komunite miestnych záhradných predajcov, milovníkov rastlín, spolkov zaoberajúcich sa rastlinami, ekologických skupín a ďalších jednotlivcov, ktorí zdieľajú vášeň pre prírodu.

Aplikácia spája ľudí s miestnymi pestovateľskými škôlkami, kde môžu nakupovať rastliny a podporovať tak menšie lokálne firmy.

BloomCatch podporuje aj charity, ktoré zodpovedajú jej základným hodnotám, a to vášni k prírode a životnému prostrediu. Spoločnosť uzavrela partnerstvo s miestnymi neziskovými organizáciami, ako sú napríklad Washingtonská záhrada pre mládež a nezisková organizácia City Blossoms. Na ich podporu venuje 10 % z každého zarobeného dolára.

Zdroje: bloomcatch.com, kickstarter.com, finance.yahoo.com

Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podnikanie študentov: inšpiratívne nápady z celého sveta

Kreativita, talent, nadšenie a vízia – to všetko vedia aj študenti využiť, aby svoj nápad premenili na úspešný biznis, často ešte pred dosiahnutím plnoletosti. Ukážka inšpiratívnych príkladov.

Netradičné ubytovanie v Česku, Poľsku, Rakúsku a Maďarsku

Rozprávková dedinka, pobyt v „skale“ či vo vínnom sude. Čím lákajú turistov podnikatelia v okolitých krajinách?

Atrakcie (nielen) pre deti: inšpiratívne biznis nápady zamerané na rodiny

Odpoveď na otázku „Kam na výlet s deťmi?“ ponúkajú viacerí podnikatelia. Inšpiratívne príklady zo Slovenska, Česka či Rakúska ako ukážka toho, že kreativite sa v biznise medze nekladú.

Zážitkové ubytovanie na Slovensku ako dovolenkový biznis

Podnikatelia zákazníkom ponúkajú netradičné ubytovanie na Slovensku so zážitkom. Spanie na úľoch, v lietadle, mongolskej jurte či Draculovom apartmáne – čím lákajú hostí?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky